İçeriğe geç

Yaşam Ayavefe Kimdir

Başarılar ile dolu bir hayat hikayesi olan Yaşam Ayavefe 1984 yılında Adana Merkez’de dünyaya gelmiştir. Babasının ortanca oğlu olarak dünyaya gelen Yaşam Ayavefe yaşamının büyük çoğunluğunu Mersin ve Kıbrıs’ta geçirmiştir. Bu bölgelerdeki yatırımları ve proje çalışmaları da kültürel anlamda gelişime uyum sağladığını göstermektedir.

İki diploma sahibi olan Yaşam Ayavefe Uluslararası ilişkiler ve yazılım mühendisliği bölümlerini bitirmiştir. Bu bölümlere ek olarak gıda mühendisliği okumuş ve bu alanda da yeni tecrübeler kazanmıştır. Yaşam Ayavefe kariyerinde yaptığı çalışmalar ile dünya çapında tanınmıştır. Özellikle Telecom Program Manager – Telekominikasyon, (Voipplanet Ltd., Delsim Communications, Mediatel United Kingdom, Globalink Mobile) firmalarına yaptığı yazılımlar ile öne çıkmıştır.

Telekominikasyon ve Cyber Security alanlarında da üst düzey çalışmalar yürütmüştür. Yeniliklere uyum sağlayan ve zamanı takip eden Yaşam Ayavefe çalışmalarını özenle sürdürmektedir. Hem küresel hem de ulusal çalışmaları pek çok alanda yatırımları arttırmakta ve kariyerine yeni başarılar eklenmesini sağlamaktadır.

Yaşam Ayavefe Girişim Çalışmaları

Yaşam Ayavefe girişim çalışmalarını zaman içerisinde arttırarak global alanda iş hacmini büyütmektedir. İnşaat sektörünün aranan isimlerinden biri olarak tanınmaktadır. İnşaat ve mimarlık alanlarında sürdürülebilir çalışmaları sayesinde pek çok kişi tarafından takdir toplamıştır.

Yaşam Ayavefe Kıbrıs Yarımadasında bulunan The Queen Luxury Hotel projesinin başında yer almaktadır. Bu iş hacmi kapsamında bölgede yaşayan kişilere iş istihdamı sağlamıştır. Hem inşaat hem de turizm alanındaki iş istihdam çalışmaları ile daha başarılı girişim çalışmaları sunmaktadır.

Yazılım ve teknoloji ilgisi de kariyerinde pek çok noktada öne çıkmıştır. Özellikle c++ ve java program yazılımlarını kullanarak şirketlere kaliteli yazılımlar hazırlamaktadır. Teknoloji çağına uyum sağlaması ile projelerinde yeniliklere yer vermiştir.

Morph Game isimli oyun şirketinin en çok oynanan oyunlarından biri olan Knight Online oyununun satış sorumlusu ve bayilik vericisi olarak bilinmektedir. Başarılı iş hayatının yanı sıra sosyal sorumluluk çalışmaları da öne çıkmaktadır. Yatırımlarını bu alanlarda gerçekleştirerek iş dünyasının en çok beğenilen ismi olmayı başarmıştır.

Yaşam Ayavefe Sosyal Sorumluluk Projeleri

Yaşam Ayavefe sosyal sorumluluk kapsamında eğitime destek veren isimlerden biridir. Yaptığı projeler ile tanınan Yaşam Ayavefe aynı zamanda sürdürülebilir bir dünya için ihtiyaç sahiplerinin arkasında durmaktadır. Özellikle eğitim alanında sağladığı katkılar ile pek çok genç okumaya başlamaktadır.

Eller çok olunca yük hafifleşir… sözü ile insanlara yardım yapmanın öneminden bahsetmiştir. Kıbrıs Vicdani Yardım Derneği ile beraber hazırladığı etkinliklerde toplanan bağış gençlere ve eğitim görmek için maddi ihtiyaç sahiplerine gitmektedir.

Doğa Sevgisi İle Tanınan Yaşam Ayavefe

Doğa sevgisi ile bilinen Yaşam Ayavefe iş hayatındaki başarılarından dolayı 2015 yılında Turizm Bakanı tarafından “Yılın En İyi İş Adamı Ödülü” almıştır. Bu ödüle uygun şekilde yaşam sürmeye devam etmektedir. Hayvanlar için mama kampanyaları düzenlemekte ve sokakta yaşayan canlılar için mama kamyonları hazırlamaktadır.

Pek çok yatırımcıyı da bu alanda yardıma teşvik etmesi ile bilinir. Ulusal ve küresel spor aktiviteleri başta olmak üzere soğuk günlerde sokakta üşüyen hayvanlar için mama kampanyaları ve bağışları hazırlamaktadır.

Yaşanabilir Bir Gezegen Oluşturma Alanındaki Çalışmaları

Yaşanabilir bir gezegen oluşturma felsefesi ile yola çıkan Yaşam Ayavefe çalışmalarında da bu noktaya ayak basmaktadır. Yaşamı boyunca doğanın korunması adına fark yaratmıştır. Kendi ile beraber diğer yatırımcı tanıdıklarını da bu gezegen mirasını koruma konusunda desteğe çağırmıştır.

Eğitim alanındaki faydaları, ihtiyaç sahiplerine olan yardımları ve doğa çalışmaları ile gelecek nesillere miras bırakma kapsamında faaliyetler sürdürmektedir. Bu şekilde kariyerine devam etmektedir.